گسترش کار فرهنگی در بین جوانهای مؤمن و انقلابی، نقش بسیار زیادی را در پیشرفت این کشور ایفا کرده است.           
خبر اول
 • كانون‌های فرهنگی باید خواستگاه پرورش نیروهای مؤمن وانقلابی شود

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امروز مورخه 11بهمن سال جاری در گفت‌وگویی ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن سی هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای ایران اسلامی به‌ویژه شهدای گرانقدر پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در این سال‌های متمادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره کانون توجهات دنیای استکبار و غرب بوده است و همواره در مقابل تمامی توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان طی سال‌های اخیر ایستادگی کرده است.
  وی وجود کانون‌های فرهنگی و تبلیغی را برای نظام اسلامی بسیار ارزشمند خواند و افزود: امروز کانون‌های فرهنگی تبلیغی در خط مقدم مبارزه با جنگ نرم دشمنان قرار دارند و برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش تأثیرگذاری را ایفاء می‌کنند.
  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تقویت کانون‌های فرهنگی تبلیغی را بسیار ضروری خواند و تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی هسته‌های اصلی و مرکزی در مقابل با جبهه معاند در کشور هستند و تقویت و حمایت از این هسته‌های مرکزی فرهنگی امری اجتناب‌ناپذیر است.
  این مسؤول از کانون‌های فرهنگی تبلیغی به‌عنوان خاکریزها و سنگرهای اصلی نظام اسلامی یاد کرد و ادامه داد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی مهم‌ترین سنگر نظام اسلامی برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی است و باید در تقویت روحیه انقلابی جوانان و نوجوانان گام‌های جدی‌تری در تقویت و تجهیز این کانون‌های فرهنگی و تبلیغی برداشته شود.
  شکریان‌امیری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال در حرم مطهر رضوی درباره فعالیت‌های فرهنگی جوانان در برخی کانون‌های فرهنگی خودجوش مردمی و ارزشی و جدیت بیشتر حضور جوانان و نوجوانان در این کانون‌ها، بیان کرد: بیانات رهبر عظیم‌الشان انقلاب حاکی از نگاه عمیق ایشان به فعالیت‌های فرهنگی و توجه ایشان به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و مردمی است که باید برای تحقق منویات معظم‌له همه در جامعه اسلامی همت و تلاش کنیم.
  وی وحدت و انسجام همه دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه کانون‌های فرهنگی و تبلیغی حول محور ولایت فقیه را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و تبلیغی از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی است و کارکرد آنها باید در جهت تقویت و ترویج شعائر دینی و اسلامی باشد و باید خواستگاه بصیرت‌افزایی و پرورش نیروهای جوان مؤمن و انقلابی شود.
  این محقق و پژوهشگر علوم دینی فعالیت در فضای مجازی را بسیار با اهمیت خواند و تأکید کرد: امروز فضای مجازی مهم‌ترین ابزار برای دنیای استکبار است و با این ترفند درصدد نفوذ در بین کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران اسلامی است و کانون‌های فرهنگی تبلیغی باید با برنامه‌ریزی جامع و مدون برای آسیب‌شناسی این فضا هم چاره‌اندیشی کنند.
  شکریان در پایان گفت: از همه مسؤولان اجرایی، رسانه‌های دیداری و شنیداری و مکتوب انتظار می‌رود در حمایت و برجسته‌سازی فعالیت‌های کانون فرهنگی تبلیغی اهتمام بیشتری داشته باشند و از خادمان کانون‌های فرهنگی تبلیغی انتظار می‌رود وابسته به هیچ جریان خاصی نشوند و در حوزه حفظ جایگاه ولایت و تحقق منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و دغدغه‌های فرهنگی معظم‌له گام‌های اساسی بردارند

    سايت سازمان زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


  ادامه ...
 • پیام تسلیت مجمع عالي كانونهاي فرهنگي وتبليغي كشور

  خبردرگذشت مادر مکرمه تان موجبات تاثرفراوان گردید

  ازجانب خود و مجامع كانونهاي فرهنگي و تبليغي استانها این ضایعه بزرگ را به شما و خانوده محترم تسلیت عرض نموده, بقاء عمربا عزت برای شما و همنشینی با مادر سادات برای آن مرحومه مسالت داریم.


  مسعود رزمجو
  رییس مجمع عالي كانون فرهنگي وتبليغي كشور

   


  ادامه ...
 • همایش کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در مازندران

   رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی و تبلیغی مازندران: دشمن به پشت خاکریزهای فرهنگی کشور نفوذ کرده‌است رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی و تبلیغی مازندران گفت: دشمنان با هدف نفوذ، پشت خاکریزهای فرهنگی کشور قرار گرفته‌اند که باید برای مقابله با این هجمه‌ها ایستاد.

  محمد حسین ذکریایی پیش از ظهر امروز در همایش کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در شهرستان بابل ، مازندران ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی با هدف نفوذ پشت خاکریزهای فرهنگی کشور قرار گرفته‌اند که باید برای مقابله با این هجمه‌ها نسبت به کانون‌های فرهنگی تبلیغی نگاه حمایتی داشت و از آن به عنوان افسران عرصه مقابله با جبهه فرهنگی یاد کرد.

  وی تجهیز و تقویت کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در شهرهای استان را ضروری خواند و افزود: اکنون زمان آن رسیده‌است که متولیان امور فرهنگی برای هم‌افزایی و وحدت همه جانبه در برابر تمام تهدیدها و رخنه‌های فرهنگی غرب یک‌صدا شوند و دست به دست هم در مقابل این نفوذ خطرناک که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ایستادگی کنند.

  رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی و تبلیغی استان با تاکید بر ایجاد طرح آمایش سرزمینی مازندران به ویژه با رویکرد فرهنگی در شهرهای استان خاطرنشان کرد: تعداد کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در استان در برخی از شهرهای مازندران متناسب با شرایط موجود آن شهرها نیست و باید برای این چالش جدی برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد.

  ذکریایی با اشاره به حمایت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش صدور مجوز و ایجاد تجهیزات اولیه در شهرهای استان تصریح کرد: حمایت جدی از کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در سطوح مختلف نهادهای فرهنگی امری اجتناب‌ناپذیر است و باید طوری عمل کنیم تا این مراکز به سمت درآمدزایی و جنبه‌های اقتصادی هم ورود پیدا کنند و از این مسئله غافل نشویم.

  وی در پایان به برنامه‌ریزی منسجم کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در سال جدید گفت: باید با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی و حساسیت‌های زمان نسبت به آموزش‌های مختلف کانون‌های فرهنگی و تبلیغی اهتمام ویژه داشته‌باشیم و این آموزش‌ها در واقع می‌تواند در مواجهه با مشکلات و آسیب‌ها کانون‌های فرهنگی و تبلیغی موثر واقع شود.

  منبع خبر : فارس19 /12/94

  ادامه ...
لینکهای مفید