گسترش کار فرهنگی در بین جوانهای مؤمن و انقلابی، نقش بسیار زیادی را در پیشرفت این کشور ایفا کرده است.           
خبر اول
 • كانون‌های فرهنگی باید خواستگاه پرورش نیروهای مؤمن وانقلابی شود

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امروز مورخه 11بهمن سال جاری در گفت‌وگویی ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن سی هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای ایران اسلامی به‌ویژه شهدای گرانقدر پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در این سال‌های متمادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره کانون توجهات دنیای استکبار و غرب بوده است و همواره در مقابل تمامی توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان طی سال‌های اخیر ایستادگی کرده است.
  وی وجود کانون‌های فرهنگی و تبلیغی را برای نظام اسلامی بسیار ارزشمند خواند و افزود: امروز کانون‌های فرهنگی تبلیغی در خط مقدم مبارزه با جنگ نرم دشمنان قرار دارند و برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش تأثیرگذاری را ایفاء می‌کنند.
  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تقویت کانون‌های فرهنگی تبلیغی را بسیار ضروری خواند و تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی هسته‌های اصلی و مرکزی در مقابل با جبهه معاند در کشور هستند و تقویت و حمایت از این هسته‌های مرکزی فرهنگی امری اجتناب‌ناپذیر است.
  این مسؤول از کانون‌های فرهنگی تبلیغی به‌عنوان خاکریزها و سنگرهای اصلی نظام اسلامی یاد کرد و ادامه داد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی مهم‌ترین سنگر نظام اسلامی برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی است و باید در تقویت روحیه انقلابی جوانان و نوجوانان گام‌های جدی‌تری در تقویت و تجهیز این کانون‌های فرهنگی و تبلیغی برداشته شود.
  شکریان‌امیری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال در حرم مطهر رضوی درباره فعالیت‌های فرهنگی جوانان در برخی کانون‌های فرهنگی خودجوش مردمی و ارزشی و جدیت بیشتر حضور جوانان و نوجوانان در این کانون‌ها، بیان کرد: بیانات رهبر عظیم‌الشان انقلاب حاکی از نگاه عمیق ایشان به فعالیت‌های فرهنگی و توجه ایشان به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و مردمی است که باید برای تحقق منویات معظم‌له همه در جامعه اسلامی همت و تلاش کنیم.
  وی وحدت و انسجام همه دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه کانون‌های فرهنگی و تبلیغی حول محور ولایت فقیه را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و تبلیغی از سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی است و کارکرد آنها باید در جهت تقویت و ترویج شعائر دینی و اسلامی باشد و باید خواستگاه بصیرت‌افزایی و پرورش نیروهای جوان مؤمن و انقلابی شود.
  این محقق و پژوهشگر علوم دینی فعالیت در فضای مجازی را بسیار با اهمیت خواند و تأکید کرد: امروز فضای مجازی مهم‌ترین ابزار برای دنیای استکبار است و با این ترفند درصدد نفوذ در بین کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران اسلامی است و کانون‌های فرهنگی تبلیغی باید با برنامه‌ریزی جامع و مدون برای آسیب‌شناسی این فضا هم چاره‌اندیشی کنند.
  شکریان در پایان گفت: از همه مسؤولان اجرایی، رسانه‌های دیداری و شنیداری و مکتوب انتظار می‌رود در حمایت و برجسته‌سازی فعالیت‌های کانون فرهنگی تبلیغی اهتمام بیشتری داشته باشند و از خادمان کانون‌های فرهنگی تبلیغی انتظار می‌رود وابسته به هیچ جریان خاصی نشوند و در حوزه حفظ جایگاه ولایت و تحقق منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و دغدغه‌های فرهنگی معظم‌له گام‌های اساسی بردارند

    سايت سازمان زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


  ادامه ...
 • پیام تسلیت مجمع عالي كانونهاي فرهنگي وتبليغي كشور

  خبردرگذشت مادر مکرمه تان موجبات تاثرفراوان گردید

  ازجانب خود و مجامع كانونهاي فرهنگي و تبليغي استانها این ضایعه بزرگ را به شما و خانوده محترم تسلیت عرض نموده, بقاء عمربا عزت برای شما و همنشینی با مادر سادات برای آن مرحومه مسالت داریم.


  مسعود رزمجو
  رییس مجمع عالي كانون فرهنگي وتبليغي كشور

   


  ادامه ...
 • کانون‌های فرهنگی یگان‌های ویژه قرارگاه جنگ نرم
  رضا معممی مقدم مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی 28 دی ماه با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی در جنگ نابرابر با دشمن، یگان های ویژه قرارگاه جنگ نرم هستند، افزود: ضروری است کانون های فرهنگی در سطح کشور برای تاثیرگذاری بیشتر در عرصه فرهنگ به صورت تخصصی عمل کنند.

   

  وی ایجاد پیوند عاطفی و ادبیات واحد بین اعضای مجمع برای رسیدن به وضعیت مطلوب را توصیه کرد و اظهار داشت: باید کارهای خوب را بر اساس اولویت انجام دهیم؛ لذا اگر در وضعیت کنونی مقابله با نفوذ دشمن در اولویت است، باید تمامی ظرفیت‌ها اعم از مساجد، شعر، گفتمان ها، تولید محتوا و غیره پیرامون نفوذ باشد.

   

  معممی مقدم با بیان اینکه در سطح استان اصفهان 517 کانون فرهنگی تبلیغی تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی به ثبت رسیده است، خاطر نشان کرد: سه نوع کانون معیار، محور و شاخص در سازمان تبلیغات اسلامی تعریف شده است که باید تلاش کنیم که کانون های معیار به محوری و محوری‌ها به کانون های شاخص تبدیل شوند.

   

  وی تشکیل کانون های فرهنگی تخصصی با موضوعات آموزش احکام و فقه اسلامی، حجاب و عفاف، تقویت خانواده در تراز اسلامی، آموزش و دفاع از عقاید اصیل شیعی، آشنایی با فرق و نحله های انحرافی، حفظ و تقویت وحدت و همبستگی و وفاق ملی و احیاء امر به معروف و نهی از منکر و همچنین برپایی نمایشگاه دستاوردهای کانون های فرهنگی تبلیغی را پیشنهاد کرد.

   

  مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی می تواند با آسیب شناسی معضلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطح استان و ارائه راهکارهای مناسب با همکاری و حمایت دستگاه های مختلف وارد عمل شود.

   

  وی همچنین بر تعامل با مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان های همجوار و ایجاد تفاهمنامه همکاری در راستای استفاده از ظرفیت های دیگر استان ها، مشارکت جدی و فعال در جلسات ستاد ساماندهی، باز مهندسی شرح وظایف کانون با توجه به شرایط استانی و بومی سازی آن ها، تولید نشریات تخصصی جهت تغذیه فکری و محتوایی اعضاء تاکید کرد.

   

  حجت‌الاسلام اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان نیز در ابتدای این نشست با اشاره به نقاط قوت مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان گفت: یک تشکل توانمند دیگر به سازمان تبلیغات اسلامی اضافه شده است و لازم است که با توجه به ظرفیت های حرکت آفرین این مجمع نگاه ویژه‌ای به این بستر بشود.

   

  وی ضمن اشاره به جریان نفوذ دشمن در تشکل های دینی و تاکید بر حساسیت و دقت بیشتر نهادهای فرهنگی و تشکل‌های دینی مردمی، افزود: مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی با همت مثال زدنی خود، منشأ خیر و برکت در سطح استان، کشور و در سطح جهان اسلام خواهد بود./1325/د102/ی

   

  منبع: روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی

  ادامه ...
لینکهای مفید