دوره تربیت مربی حفظ قرآن و حدیث در جامعةالقرآن برگزار شد

تاریخ:1395/6/21

نسخه چاپی

" گروه مؤسسات قرآنی مرد‌م‌نهاد: دوره تربیت مربی حفظ قرآن و حدیث ویژه مربیان سراسر شعب جامعةالقرآن برگزار شد. "

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌ البیت(ع)، زهرا قلی‌پور، مسئول برگزاری دوره‌های تربیت مربی این مرکز از برپایی دوره تربیت مربی حفظ قرآن و حدیث خبر داد.
وی ادامه داد: این دوره طی هفت روز و هفته گذشته و به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در کشور و همچنین تربیت مربیان مجرب و کارآزموده جهت برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن و حفظ حدیث برگزار شد‌.
قلی‌پور عنوان کرد: توجیه آیین‌نامه حفظ بانوان توسط باقری، حفظ موضوعی و آداب و آفات حفظ  توسط حجت‌الاسلام حکیمی، شیوه  مشاوره دادن در کلاس‌های حفظ توسط حجت‌الاسلام قاسمی و اصول کلاس‌داری حفظ و چرایی و چگونگی حفظ و جایگاه مفاهیم در حفظ توسط  حجت‌الاسلام مهندسی از جمله سرفصل‌های این دوره بود.
وی بیان کرد: از دیگر سرفصل‌ها می‌توان به توجیه کلاس‌داری توسط صاحب‌هنر، جایگاه ترتیل در قرآن توسط ایزدی، قرائت عملی و تجوید توسط فروغی و مبحث بایدها و نبایدهای طرح یک ساله توسط حجت‌الاسلام نجفی اشاره کرد.
مسئول برگزاری دوره‌های تربیت مربی جامعةالقرآن اضافه کرد: ارائه بحث کاربرد آیات و حفظ حدیث کافی و جزوه عمل به قرآن توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدمهدی طباطبایی و مبحث اخلاق مربیگری توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین طباطبایی از دیگر مواردیست که طی این جلسه مطرح شد.
قلی‌پور اظهار کرد: در پایان این دوره از شرکت‌کنندگان آزمون عملی اخذ شد و در صورت کسب حد نصاب لازم برای آنها گواهی‌نامه صادر می‌شود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی