برگزاری ۷۰ نشست بصیرت افزایی در دهه ولایت در مساجد البرز

تاریخ:1395/6/21

نسخه چاپی

" گروه اجتماعی: مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: به مناسبت دهه ولایت، ۷۰ نشست بصیرت افزایی در مساجد این استان توسط روحانیون برگزار می‌شود. "

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهارکرد: دهه ولایت از عید قربان که عید اطاعت بندگی است و عیدی است که بندگان خدا اوج بندگی خود را به منصه ظهور گذاشتند، آغاز می‌شود و تا عید سعید غدیر خم ادامه می‌یابد.
وی افزود: درعید قربان، حضرت ابراهیم (ع)، اسماعیل خود را در قربانگاه الهی به دستور حضرت پروردگار در حالت ذبح قرار داد و خداوند با پذیرش آن قربانی، گوسفندی را به ایشان هدیه کرد تا قربانی کند.
این مسئول بیان کرد: اطاعت پذیری حضرت ابراهیم (ع) نشان دهنده این است که بنده ی خدا باید در مقابل فرمان خدا به گونه‌ای باشد که از تمام هستی خود به جهت عبودیت خاص باریتعالی بگذرد.
مسعودی تاکید کرد: از روزعید قربان تا عید سعید غدیر را دهه ولایت نام نهادند تا بندگان خاص با مطالعه تکلیف خود در مقابل امامت و ولایت و همچنین ضرورت بصیرت داشتن در این عرصه حساس از زمان مطالعاتی داشته باشند.
وی افزود: اگر مروری اجمالی بر تاریخ تشیع داشته باشیم می‌بینیم تمام ضرباتی که به پیکره اسلام و اهل‌بیت (ع) خورده و زمینه‌ساز شهادت اهل بیت (ع) عصمت و طهارت شده بی‌بصیرتی عده‌ای از مردم بوده که خود را مسلمان می‌نامیدند.
این مسئول گفت: این دهه فرصت مغتنمی است که ارتباط با بصیرت‌افزایی گفتمان‌هایی به صورت عمومی در مساجد و مراکز جمعیتی تشکیل دهیم که در مساجد این گفتمان با عنوان بصیرت‌افزایی برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: در این نشست‌ها از تمام مبلغین و مبلغات استان استفاده لازم می‌شود تا در این ایام مغتنم نسبت به بحث بصیرت و گفتمان امامین انقلاب و شناخت جایگاه منتظرین و معنای انتظار قدم‌های ثابتی را برداریم.
وی افزود: در این نشست‌ها از تمام مبلغان استان به تعداد ۹۰۰ نفر استفاده شده و ۱۹ نفر هم از قم اعزام می‌شوند.
مسعودی در پایان یادآورشد: استان ما یک استانی است که مبلغ‌خیز است و دارای حوزه‌های علمیه بسیاری هستیم و سعی شده از مبلغین داخلی در این عرصه استفاده شود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی